TERMIN:
17-20 maja 2018 r.
2-5 sierpnia 2018 r.

 
NA TRASIE EUROPEJSKIEGO SZLAKU GOTYKU CEGLANEGO

Zapraszamy na wycieczkę do stolicy Łotwy - Rygi. Jest to największa bałtycka stolica i być może też najpiękniejsza. Wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej. Miasto leży na trasie Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Starówka ryska zachwyca zabytkami świadczącymi o wielowiekowej historii miasta, uroczymi zaułkami, licznymi kawiarenkami i miłą atmosferą.

Program wycieczki:

DZIEŃ I: Warszawa - Kowno - Ryga

Warszawa zbiórka uczestników o godz. 7.00 na parkingu przed Muzeum Techniki (Pałac Kultury i Nauki); godz. 7.15 odjazd na trasę i zwiedzanie miejscowości:

SZAWLE: przejazd przez miasto - aż do III rozbioru Polski w 1795 było ono największą ekonomią królewską w Wielkim Księstwie Litewskim.

GÓRA KRZYŻY: wznosząca się 12 km na północ od Szawli Góra Krzyży (Kryžiý kalnas) to niespotykane chrześcijańskie sanktuarium pod gołym niebem, nobilitowane pielgrzymką papieską w 1993 r.

Przyjazd do Rygi. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

DZIEŃ II: Ryga

Śniadanie. Zwiedzanie miasta:

RYGA: m.in.: Stare Miasto; kościół św. Piotra; Dom Bractwa Czarnogłowych; protestancka katedra NMP (największy kościół w krajach bałtyckich); Pl. Katedralny, zespół średniowiecznych kamieniczek – Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka; Zamek Ryski z Muzeum Historii Łotwy; budynek rycerstwa inflanckiego (parlament); fragmenty murów obronnych z Basztą Prochową; spacer po Nowym Mieście. Czas wolny.

Przejazd do kompleksu gastronomiczno-wypoczynkowego „LIDO” – kolacja we własnym zakresie. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ III: okolice Rygi

Śniadanie. Wyjazd na tresę i zwiedzanie krainy Liwonii:

PARK NARODOWY GAUJA: zwany Łotewską Szwajcarią.

SIGULDA: miejscowość letniskowa, ruiny zamku Zakonu Kawalerów Mieczowych.

TURAIDA: zamek nad doliną rzeki Gauja (wspaniały widok na okolicę); grób Róży Turaidzkiej.

Powrót do Rygi. Krótki odpoczynek. Po południu:

JURMAŁA: miasto festiwali, znane uzdrowisko łotewskie, spacer.

Powrót do hotelu w Rydze. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IV: Ryga - Rundale - Warszawa

Śniadanie. Wyjazd na tresę i zwiedzanie:

RUNDALE: to jeden z najpiękniejszych pałaców na terenie Łotwy (dawniej na terenie Kurlandii). Postawiony przez Ernesta Birona - faworyta carycy Anny - w celu podkreślenia znaczenia własnej osoby. Architekt ten sam, który projektował Pałac Zimowy w Sankt Petersburgu. Pałac był budowany w dwóch etapach. Rozpoczęto budowę w 1736 r., a ukończono w latach siedemdziesiątych XVIII w.

KOWNO: Rynek; Dom Perkuna; barokowy Ratusz; Katedra św. Piotra i Pawła; ruiny Zamku; Kościół św. Michała Archanioła w Kownie - dawna cerkiew prawosławna, obecnie kościół garnizonowy.

Przejście graniczne w Budzisku.

Planowany przyjazd do Warszawy około godz. 21.00

Cena:

835 PLN
240 PLN
dopłata do pokoju 1-osobowego

Cena zawiera:

przejazd autokarem lub busem, zakwaterowanie: hotel (pokoje 2-osobowe z łazienkami), wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiadokolacje, obsługa pilota na całej trasie, ubezpieczenie polskie NNW i KL; opłaty miejscowe; podatek VAT.

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługi przewodników miejscowych - 30 EUR

ZAPRASZAMY !!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00