TERMIN:
31 maja - 3 czerwca 2018 
wycieczka na zapytanie


             
Wyżywienie HB


RAMOWY PROGRAM IMPREZY

DZIEŃ  1   Warszawa – Wiedeń
Zbiórka o godz.07.00 w miejscu wyznaczonym przez organizatora. Przejazd do hotelu pod Wiedniem, zakwaterowanie, obiadokolacja. Następnie przejazd do Wiednia na  letni koncert w Schönbrunn.        Coroczny letni koncert w barokowych ogrodach rezydencji Schönbrunn, cieszący się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta open air koncert w niecodziennych kulisach parku pałacowego grają rokrocznie Wiedeńscy Filharmonicy. Co roku wybierany jest inny program i inny dyrygent, który prowadzi to wspaniale muzyczne wydarzenie transmitowane na żywo przez telewizje.

DZIEŃ  2   Wiedeń
Po śniadaniu przejazd do Wiednia, zwiedzanie stolicy Austrii z przewodnikiem miejskim m.in. Hunderwasserhaus, przejazd autokarem najbardziej znaną ulicą Wiednia Ringstrasse, przy której znajduje się Opera, Parlament, Hofburg, pomnik Marii Teresy, Muzeum Sztuk Pięknych i Sztuk Historycznych oraz wiele innych reprezentacyjnych budynków miasta. Następnie spacer po Starym Mieście – pomniki i pałace Hofburga, Krypty Cesarskie, katedra św. Szczepana. Czas wolny.  Przejazd do Schonbrunn, zwiedzanie letniej rezydencji Habsburgów oraz przepięknych ogrodów i parku. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
DZIEŃ  3  Wiedeń Brno
Po śniadaniu przejazd do centrum miasta.
Już od dziesięciu lat w każdą sobotę od maja do października można posłuchać skocznych marszów i walców granych przez orkiestrę Deutschmeister, której muzycy występują w historycznych mundurach. Początek przemarszu odbywa się na Graben ok. 10.45 i stamtąd orkiestra wyrusza marszem do Hofburga gdzie na głównym dziedzińcu do 12.00 trwa koncert. Orkiestra należy do nielicznych kapel militarnych w świecie, która pielęgnuje starą tradycję tzw”hohe Stimmung” – wszystkie melodie grane są o pół tonu wyżej!!
Następnie przejazd na Kahlenberg, z którego rozciąga się wspaniały widok na miasto. Na wzgórzu znajduje się kościół polski, w którym można zapoznać się z historią Odsieczy Wiedeńskiej oraz podziwiać zgromadzone tam eksponaty. Przejazd do hotelu w Brnie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ  4  Ołomuniec Warszawa
Po śniadaniu przejazd do Ołomuńca, dawnej stolicy Moraw, zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym, Czas wolny. Przyjazd do Warszawy w godzinach wieczornych. Na terenie Polski planowany jest dłuższy postój na gorący posiłek płatny we własnym zakresie.
 
CENA  830 zł

Cena zawiera:
-Transport: autokar  (klimatyzacja, video, WC, barek kawowy, uchylne siedzenia)
- Zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu ***/**** klasy turystycznej w okolicach Wiednia, 1 nocleg w Czechach - pokoje 2 i 3 osobowe z łazienkami     
- Wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
- Opiekę licencjonowanego pilota,
- Ubezpieczenie: AXA KL 10000 euro, NNW 2000 euro, bagaż 200 euro,
- Podatek VAT
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera:
- dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie + 2,8% ceny
- ubezpieczenia od chorób przewlekłych 3 euro dziennie
- napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo
- na bilety wstępu i przewodników  należy przeznaczyć około 50 – 55 euro.
- wszystkiego co nie ujęte w programie

UWAGI:
- Dopłata do pokoju 1 osobowego  - 350 zł
- Osoby podróżujące samotnie mogą być w miarę możliwości zakwaterowane w pokoju 2,3 os.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych letni koncert w Schonbrunn przenoszony jest na dzień następny.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00