TERMIN:
najbliższa wycieczka odbędzie się w 2018 roku

 

Program wycieczki:

DZIEŃ I: Warszawa - Nieśwież - Baranowicze

Warszawa godz. 6.15  spotkanie uczestników na  parkingu przy Muzeum Techniki w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki); godz. 6.30 – odjazd na trasę

Przejście graniczne Terespol - Brześć.

NIEŚWIEŻ: zespół pałacowo-parkowy, dawna rezydencja i ośrodek dóbr Radziwiłłów; kościół katolicki pw. Bożego Ciała fundacji ks. Mikołaja Krzysztofa Radziwiłła „Sierotki”; Brama Słucka; Ratusz.

Przejazd do Baranowicz. Obiadokolacja. Zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ II: Baranowicze - Mińsk

Po śniadaniu wyjazd do MIŃSKA. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem oraz zwiedzanie miasta: kościół św. św. Szymona i Heleny zw. "czerwonym kościołem", katedra, cerkiew śś. Piotra i Pawła, dawny dwór Wańkowiczów, dom - miejsce kilkunastoletniego pobytu Stanisława Moniuszki, Przedmieście Troickie, Wyspa Łez,  Cmentarz Kalwaryjski, pałac w dawnym majątku ziemskim Ślepianka Wielka Wańkowiczów, Biblioteka Narodowa. Zakwaterowanie w hotelu; obiadokolacja na mieście. Dla chętnych – wyjście do teatru.

DZIEŃ III: Mińsk - Witebsk

Po śniadaniu w hotelu wyjazd na trasę oraz zwiedzanie:

BORYSÓW: spojrzenie na Sobór Zmartwychwstania Pańskiego i pomnik założyciela miasta księcia Borysa. Przejazd na POLE BRYLOWSKIE i STUDZIANKI, gdzie ponad 200 lat temu doszło do walk amii napoleońskiej wycofującej się spod Moskwy z nacierającymi jednostkami rosyjskimi.  W tej bitwie ważną rolę odegrały wojska polskie będące w składzie armii napoleońskiej.

BEREZYŃSKI PARK NARODOWY: zwiedzanie i spacer z miejscowym przewodnikiem.

WITEBSK: prawa miejskie z 1503 roku; neoromański kościół św. Barbary, klasztor bazylianów fundacji A.F. Kisiela w miejscu śmierci św. Józefata Kuncewicza, cerkiew prawosławna z XII w.; Muzeum Marca Chagalla (w budynku tym spędził dzieciństwo i młodość). Przyjazd do hotelu Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ IV: Witebsk - Dzisna - Połock

Po śniadaniu wyjazd w trasę i zwiedzanie miejscowości:

POŁOCK: sobór św. Sofii (XI – XVII), klasztor prawosławny Św. Eufrosynii Połockiej z cennymi freskami (XII w.) oraz inne zabytki kultury religijnej i świeckiej.  

DZISNA: prawa miejskie w 1563r z rąk króla Zygmunta Augusta; ruiny kościoła pofranciszkańskiego, synagoga, cmentarz katolicki z nagrobkami okolicznej szlachty, resztki wałów na tak zwanej Wyspie Batorego. Powrót do Połocka. Obiadokolacja. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ V: Połock - Postawy - Lida

Po śniadaniu wyjazd w trasę i zwiedzanie miejscowości:

GŁĘBOKIE: zespół klasztoru karmelitów, kościół katolicki, klasztor bazylianów w Berezweczu. POSTAWY zespół pałacowo – parkowy Antoniego Tyzenhauza, zabytkowy rynek z kamienicami z czasów Tyzenhauza.

ZALESIE: odrestaurowany zespół pałacowo-parkowy – siedziba Michała Kleofasa Ogińskiego.

Przyjazd do LIDY. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VI: Lida - Grodno - Warszawa

Po śniadaniu zwiedzanie LIDY: zamek Gedymina, Kościół Farny, cerkiew prawosławna - dawny kościół pijarów, wycieczka objazdowa po mieście.

Wyjazd w trasę i zwiedzanie GRODNA: m. in. Stary i Nowy Zamek, kościół farny, kościół i klasztor Brygidek, dom Elizy Orzeszkowej, cmentarz katolicki, cerkiew prawosławna św. św. Borysa i Gleba na Kołoży.

Wyjazd do Warszawy; przejście graniczne Bruzgi – Kuźnica Białostocka. Planowany przyjazd do Warszawy ok. godz. 21.00 .

Cena skierowania:

1.285 PLN
320 PLN dopłata do pokoju 1-osobowego

Cena zawiera:

przejazd autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach (pokoje 2-osobowe z łazienkami), wyżywienie: dwa posiłki dziennie od obiadokolacji w pierwszym dniu do śniadania w dniu wyjazdu, obsługa pilota na całej trasie, ubezpieczenie polskie NNW i KL, ubezpieczenie NNW i KL białoruskie, opłaty miejscowe.

Cena nie zawiera:

  białoruskiej wizy grupowej 70 PLN/osoba, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obsługi przewodników miejscowych - łącznie 45 EUR, biletu wstępu do teatru - wg ceny.

ZAPRASZAMY! ! !

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00