TERMIN:
najbliższa wycieczka odbędzie się w 2018 roku

 

Program wycieczki:

DZIEŃ I: Warszawa - Grodno

Warszawa godz. 6.45 spotkanie na parkingu przed Muzeum Techniki w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki); odjazd na trasę godz. 7.00.

Przejście graniczne Kuźnica Białostocka - Bruzgi.

GRODNO: spotkanie z miejscowym przewodnikiem oraz spacer po najstarszej części miasta: Stary Zamek - zbudowany przez Stefana Batorego na podwalinach poprzedniego z czasów księcia Witolda; Nowy Zamek - zbudowany przez Augusta III, miejsce zatwierdzenia II rozbioru Rzeczypospolitej i podpisania abdykacji przez ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego;  plac z pomnikiem upamiętniajacym wysadzenie Fary Witoldowej w 1961r.; kościół farny pw. św. Franciszka Ksawerego. Krótkie spotkanie z gronem nauczycielskim w Polskiej szkole. Obiadokolacja w centrum miasta. Odrobina czasu wolnego. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Dla chętnych wieczorny spacer.

DZIEŃ II: Grodno - Sopoćkinie - Grodno

GRODNO: po śniadaniu  spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz zwiedzanie m.in. cmentarz katolicki z grobami: Elizy Orzeszkowej  i żołnierzy walczących o Grodno w latach 1919-1920 i 1939 - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.  Odrobina czasu wolnego.  Wyjazd w okolice Grodna i zwiedzanie:

SOPOĆKINIE: w większości zamieszkałe przez Polaków; kościół Wniebowzięcia NMP z 1789 roku; cmentarz żołnierzy polskich poległych podczas wolny 1919-1920 i  kampanii wrześniowej w dniach 17-22 września 1939 r. – zapalenie zniczy i złożenie kwiatów;  miejsce rozstrzelania gen. Józefa Olszyny-Wilczyńskiego przez  Armię Czerwoną – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

ŚWIACK – rezydencja rodziny Wołłowiczów zbudowana w XVIII wieku wg projektu włoskiego architekta Giusseppe de Sacco; majątek w rękach Wołłowiczów znajdował się do końca XIX wieku. Park, kaplica.

ODELSK – Święto Młynarzy – udział w festynie. 

Powrót do Grodna; kolacja w centrum miasta. Przejazd do hotelu, nocleg.

DZIEŃ III: Grodno - Warszawa

Po śniadaniu – wykwaterowanie z hotelu. Uzupełniające  zwiedzanie:  najstarsza cerkiew prawosławna pw. św. Borysa i Gleba na Kołoży pięknie położona nad Niemnem; Plac Tuzenhauza z Dworek i Muzeum Elizy Orzeszkowej; cerkiew Pokrowska, objazd miasta. Czas wolny w centrum miasta.

IV fort twierdzy grodzieńskiej - trasa wycieczkowa „Ocalały w ogniu” – na obrzeżach Grodna.

Wyjazd do Warszawy; przejście graniczne Bruzgi - Kuźnica Białostocka. Planowany przyjazd ok. godz. 20.00

Cena:

480 PLN od osoby
460 PLN członkowie PTTK, Seniorzy

Cena zawiera:

przejazd busem lub autokarem; 2 noclegi w hotelu (pokoje 2-3-osobowe z łazienkami);  posiłki wg programu; obsługę pilota na całej trasie; przepustki graniczne na wjazd bezwizowy; ubezpieczenie NNW/KL.

Cena nie zawiera:

usługi przewodników miejscowych, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – 15 EUR.

UWAGA:

W celu załatwienia przepustki na wjazd bezwizowy potrzebne jest skan strony ze zdjęciem paszportu.

Z dniem 26.10.2016 r. decyzją władz Białorusi jest możliwość bezwizowych przyjazdów do Grodna i najbliższych okolic, w tym na białoruską część Kanału Augustowskiego. Ruch bezwizowy pomiędzy Polską a Białorusią dotyczy tylko drogowego przejścia granicznego Kuźnica Białostocka - Bruzgi oraz wodnego przejścia granicznego Rudawka - Liesnaja na Kanale Augustowskim. Ruchem bezwizowym objęte jest także przejście graniczne pomiędzy Białorusią a Litwą Priwałka - Raigardas. Do przekroczenia granicy konieczne będzie posiadanie paszportu, specjalnego dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy oraz polisy ubezpieczeniowej AXA TUiR S.A.

ZAPRASZAMY! ! !

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00