ŚLADAMI  BOHATERÓW  TRYLOGII

PROGRAM WYCIECZKI
DZIEŃ I     WARSZAWA – ŁUCK - KRZEMIENIEC
WARSZAWA - zbiórka uczestników o godz. 7.00, ul. E. Plater, pod Salą Kongresową PKiN. Odjazd na granicę polsko-ukraińska, przejazd przez Włodzimierz Wołyński, ŁUCK (Starówka), do  KRZEMIEŃCA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ II      KRZEMIENIEC – TREMBLOWA – SKAŁA PODOLSKA – KAMIENIEC PODOLSKI
KRZEMIENIEC - po śniadaniu wyjazd w dalszą trasę: TREMBOWLA - ruiny trembowelskiej warowni obronione w XVII w. przed najazdem tureckim przez .... kobietę- SKAŁA PODOLSKA -miejsce malowniczo położone na rzece Zbrucz, od 1921 r. granicy II Rzeczypospolitej - KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

DZIEŃ III     KAMIENIEC PODOLSKI – ŻWANIEC – CHOCIM – CZERNIOWCE
KAMIENIEC PODOLSKI - po śniadaniu zwiedzanie miasta (m.in. potężna twierdza obronna, w której sienkiewiczowski Mały Rycerz aby nie dopuścić do jej poddania wysadził ją w powietrze sam przy 6 DNI)tym tracąc życie, polska katedra z tureckim minaretem), czas wolny lub dla chętnych wycieczka na trasie: ŻWANIEC - ruiny zamku - niegdyś najdalej wysuniętej na południe twierdzy broniącej linii rzek Zbrucza, Żwańczyka i Smotrycza) - OKOPY św. TRÓJCY (bramy polskiej warowni obronnej postawionej w strategicznym miejscu między rzekami Zbrucz i Dniestr na rozkaz Jana III Sobieskiego). do CHOCIMIA (zwiedzanie najpotężniejszej twierdzy Rzeczpospolitej słynnej z 2 bitew przeciw Turkom) do CZERNIOWIEC, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV     CZERNIOWCE – KOŁOMYJA – STANISŁAWÓW
CZERNIOWCE - po śniadaniu spacer po mieście, m.in. Uniwersytet, secesyjne kamienice i wyjazd w dalszą trasę: KOŁOMYJA - zwiedzanie Starówki, Muzeum Huculskieo STANISŁAWÓW - m.in.: spacer po Starym Mieście, rynek z ratuszem, greckokatolicka katedra w dawnym kościele pojezuickim, dawna kolegiata rzymsko-katolicka, synagoga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V      STANISŁAWÓW – HALICZ – ROHATYŃ – LWÓW
STANISŁAWÓW - po śniadaniu wyjazd w trasę: HALICZ - ruiny zamku, ROHATYŃ - m.in. XV-wieczny kościół parafialny, prawosławna cerkiew św. Trójcy. Przejazd w okolice LWOWA, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg


DZIEŃ VI   LWÓW – ŻÓŁKIEW – WARSZAWA
okolice LWOWA - po śniadaniu krótkie zwiedzanie Cmentarza Łyczakowskiego i Cmentarza Orląt, wyjazd do Polski przez: ŻÓŁKIEW - miasto założone przez Stanisława Żółkiewskiego - bliźniacze miasto Zamościa - zwiedzanie m.in. rynek, kościół farny, cerkiew bazylianów, synagoga) Powrót do WARSZAWY w późnych godzinach wieczornych

 TERMINY:   do ustalenia       


Cena zawiera:
-  przejazd autokarem na całej trasie
- zakwaterowanie w hotelach ** (pokoje 2,3 osobowe z łazienkami)
- wyżywienie 2 posiłki dziennie (od obiadokolacji pierwszego dnia do śniadania ostatniego dnia pobytu)
- opieka pilota na całej trasie
- ubezpieczenie KL/NW, VAT.
Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnika lokalnego


Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00