PROGRAM:


Spotkanie uczestników na Pl. Bankowym o godz 07:45.
Godz 08:00 wyjazd w trasę Warszawa – Oporów – Tum – Łęczyca - Warszawa

OPORÓW - pierwsza wzmianka o Oporowie pochodzi z 1357 r. Zamek został ufundowany przez ród Oporowskich, a dokładnie przez Władysława Oporowskiego i miało to miejsce w XV w.    Zameczek a właściwie późnogotycka rycerska siedziba obronna: niewielki, pięknie zachowany i zadbany, wręcz cukierkowy. Liczne przebudowy od XVII do XIX wieku w niewielkim stopniu zmieniły późnośredniowieczny charakter zamku.    Godz 10:30 – zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

TUM - Kolegiata w Tumie należy do jednych z najciekawszych i najbardziej znanych obiektów tego typu w Polsce. Ta romańska świątynia została wzniesiona w latach 1141-1161 za sprawą (jak się przyjmuje) arcybiskupa gnieźnieńskiego, Janika. Wcześniej w tym miejscu istniało opactwo benedyktynów p.w. NMP,  którego początki sięgają około roku 1000.   Jego założycielem był prawdopodobnie św. Wojciech.  Godz 13:00 – Oberża „ Na progu Tumu” obiad dwudaniowy

ŁĘCZYCA - zamek królewski postawiony został przez króla Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej w latach 1357-1365,  jest jednym z najcenniejszych obiektów powiatu łęczyckiego. Często wizytowali w nim polscy królowie. W swoich murach gościł aż trzech: Władysława Jagiełłę, Kazimierza Jagiellończyka i Zygmunta III Wazę.  O łęczyckiej budowli królewskiej krążą legendy. Jego budowa związana jest bezpośrednio z postacią diabła Boruty. Jak mówią legendy, Boruta był szlachcicem żyjącym w XIV wieku. Szlachcic Boruta stał się nieodłącznym elementem regionu.
Godz 14:30 – zwiedzanie Zamku z przewodnikiem miejscowym
Powrót do Warszawy ok godz 18:30


Odpłatność za osobę: 158 zł
                    

Odpłatność zawiera:
- przejazd autokarem na całej trasie przystosowanym do wielkości grupy,
- obsługę pilota i przewodników miejskich,
- obiad dwudaniowy z napojem,
- ubezpieczenie NNW; 
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- podatek VAT

 

ZAPRASZAMY!!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00