Program zwiedzania

Spotkanie uczestników w umówionym miejscu godz. 07:30, godz. 08:00 wyjazd w trasę

SEROCK -  jeden z najstarszych grodów warownych na Mazowszu; późnogotycki Kościół par. pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny, grodzisko wczesnośredniowieczne, zwane Barbarką, miejsce interesujących znalezisk archeologicznych. Obejrzenie ujścia rzeki Rządzy do Narwi.

OPINOGÓRA – Mieści się tu Muzeum Romantyzmu prezentujące obok historii rodu Krasińskich czasy Romantyzmu poprzez pryzmat życia i twórczości poety. Siedzibą Muzeum jest neogotycki zameczek z lat 40. XIX wieku będący niegdyś własnością rodziny Krasińskich. Zbudowany był na zamówienie ojca Zygmunta Krasińskiego.

GOŁOTCZYZNA - miejsce życia czołowego ideologa pozytywizmu Aleksandra Świętochowskiego, zwiedzanie Muzeum Szlachty Mazowieckiej  składającego się z dwóch głównych obiektów:
- Krzewni - domu Aleksandra Świętochowskiego, obecnie Muzeum Pozytywizmu
- Dworku Aleksandry Bąkowskiej – zabytkowego budynku przywołującego atmosferę panującą w przeciętnym średniozamożnym dworku szlacheckim na Mazowszu na przełomie XIX -XX wieku
KRASNE- gniazdo rodowe Krasińskich, jeden z największych ośrodków wielkiej własności ziemskiej na północnym Mazowszu, w latach 1857-1945 była tu jedna z najsłynniejszych stadnin koni pełnej krwi arabskiej, w 1987r. stadnina wznowiła swoją działalność, zwiedzanie Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela i Podwyższenia Krzyża Świętego ufundowanego przez rodzinę Krasińskich.

Powrót do Warszawy ok. godz. 20:00

Cena wycieczki, kalkulacja wykonywana na zlecenie, zależna od ilości uczestników.

Cena  obejmuje przejazd autokarem lub busem, usługi pilotarskie i przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,  ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00