Program zwiedzania

Spotkanie uczestników w umówionym miejscu godz. 07:30, godz. 08:00 wyjazd w trasę

CZERWIŃSK nad Wisłą: Piękny zespół klasztorny, bogate tereny krajobrazowe dla wypoczynku, ciekawe zespoły starej osady Czerwińsk

BIEŻUŃ: Pierwsze wzmianki dotyczące Bieżunia pochodzą z 1406 roku. Pod koniec XVIII wieku miasto należało do Andrzeja Zamoyskiego. Po II rozbiorze Polski Bieżuń znalazł się w granicach Prus. Główną atrakcją Bieżunia jest mieszczące się w budynku dawnego szpitala Muzeum Małego Miasta. Można w nim podziwiać eksponaty obrazujące życie małego miasteczka w II połowie XIX wieku. Oprócz tego znajdują się tam przedmioty związane z medycyną i pracą lekarzy, pochodzące z przełomu XIX i XX wieku. Na piętrze zgromadzono dokumenty i fotografie miasta i jego mieszkańców z dawnych lat, a także pamiątki z powstań narodowych i wszystkich frontów II wojny światowej.

PŁOCK: Założony na nadwiślańskiej skarpie gród, w średniowieczu był jednym z ważniejszych ośrodków administracyjnych i kulturalnych na ziemiach polskich. Na przełomie XI i XII wieku Płock był siedzibą polskich władców i faktyczną stolicą Polski. Stołeczny charakter wykazuje Płock w swych dziejach dwukrotnie a mianowicie w pierwszej połowie XI wieku za czasów Masława i w drugiej połowie XI za czasów Władysława Hermana oraz jego syna Bolesława Krzywoustego. Muzeum Mazowieckie

Przewidywany powrót do Warszawy ok. godz.20.,00

Cena wycieczki: kalkulacja wykonywana na zlecenie, zależna od ilości uczestników.

Cena  obejmuje przejazd autokarem lub busem, usługi pilotarskie i przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, obiad,  ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00