TERMIN:
22 września 2018 r.Sandomierz - to jedno z najstarszych, najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Polski. Początki osadnictwa na tym terenie i w jego regionie sięgają najdawniejszych czasów. Świadczą o tym dokonywane w obrębie miasta i okolic liczne odkrycia archeologiczne. Ślady pierwszej obecności człowieka na tym obszarze pochodzą z młodszej epoki kamiennej - neolitu (5200 p.n.e. - 1700 p.n.e.). Usytuowane jest na lessowych wzgórzach. Zachowało się tu ponad 120 zabytków architektury z różnych epok. Do najwyższej klasy zaliczane są: średniowieczny układ urbanistyczny miasta oraz jeden z najstarszych obiektów ceglanych na terenie Polski - kościół św. Jakuba. Sandomierz jest ściśle związany z wydarzeniami historycznymi Polski.

Program wycieczki:

Spotkanie uczestników o godz. 7.15 na parkingu przed Muzeum Techniki w PKiN; wyjazd o godz. 7.30 w trasę Warszawa – Sandomierz – Warszawa

Sandomierz: zwiedzanie z przewodnikiem miejskim bazylika katedralna, Collegium Gostomianum , rynek z ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami m.in. Kamienicą Oleśnickich, studnią w obudowie drewnianej oraz współczesną instalacją przedstawiającą „Zakotwiczenie nieba”, brama „Ucho Igielne”, synagoga, Brama Opatowska z tarasem widokowym, zamek z tarasem widokowym z zewnątrz, wąwóz Królowej Jadwigi, miejsca „wykorzystywane” w popularnym serialu „Ojciec Mateusz”.

Powrót do Warszawy ok godz 21:00.

W trakcie wycieczki przewidywany czas wolny na posiłek.

Cena:

130 PLN
120 PLN członkowie PTTK, seniorzy

Cena zawiera:

  • usługę transportową przystosowaną do wielkości grupy
  • usługę pilota i przewodnika miejskiego
  • ubezpieczenie NNW
  • podatek VAT

Cena nie zawiera: kosztów wstępów do muzeów i innych obiektów, do których wstęp jest płatny ok 22 zł/os. 


 ZAPRASZAMY!!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00