TERMIN:
20 maja 2018 roku

 

KONCERT GALOWY MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU MUZYKI CERKIEWNEJ „HAJNÓWKA 2018”

Program wycieczki:

Warszawa – godz. 7.45 – spotkanie uczestników na Placu Bankowym; odjazd na trasę godz. 8.00.

TYKOCIN: zwiedzanie miejscowości - układ urbanistyczny z rynkiem na planie trapezu, dawna dzielnica żydowska – Kaczorowa z zabytkową synagogą, Zamek zrekonstruowany na fundamentach XVI wiecznego zamku królewskiego Króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy - Zygmunta Augusta., kościół parafialny z portretami fundatorów kościoła, pomniki hetmana Stefana Czarnieckiego i Orła Białego.

BIAŁYSTOK: zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem : ul. Św. Rocha - modernistyczny kościół św. Rocha (stamtąd widok na perspektywę ul. Lipowej i wzgórze Św. Marii Magdaleny) - ul. Lipowa (m.in. secesyjny Pałac Nowika), sobór św. Mikołaja, fragment Szlaku Esperanto i Wielu Kultur (m.in. pomnik L. Zamenhofa, pomnik po spalonej synagodze), Rynek Kościuszki z ratuszem, katedra Wniebowzięcia NMP i założenie pałacowo-ogrodowe Branickich. Czas wolny.

OPERA I FILHARMONIA PODLASKA: udział w koncercie galowym laureatów Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej (początek godz. 16.00)

Wyjazd z Białegostoku ok. godz. 18.30 – 19.00; przewidywany powrót do Warszawy ok. godz. 22.00 – 22.30.

Cena:

170 PLN
160 PLN członkowie PTTK, Seniorzy

Cena zawiera: przejazd autokarem, obsługę pilota na całej trasie i przewodnika miejscowego w Białymstoku; bilety wstępu  do zwiedzanych obiektów(Tykocin – Synagoga, Białystok - Muzeum Historii Medycyny i Far-macji w zabytkowych wnętrzach dawnego Pałacu Branickich); bilet na koncert galowy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej;  ubezpieczenie NNW; podatek VAT.

Cena nie zawiera: datków w kościołach.

ZAPRASZAMY !!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00