TERMIN:
28 kwietnia 2018 r.

 

Program wycieczki:

Spotkanie uczestników na Pl. Bankowym w Warszawie o godz 07:45. Godz 08:00 wyjazd w trasę Warszawa - Oporów - Tum - Łęczyca - Warszawa.

OPORÓW: pierwsza wzmianka o Oporowie pochodzi z 1357 r. Zamek został ufundowany przez ród Oporowskich, a dokładnie przez Władysława Oporowskiego i miało to miejsce w XV w. Zameczek a właściwie późnogotycka rycerska siedziba obronna: niewielki, pięknie zachowany i zadbany, wręcz cukierkowy. Liczne przebudowy od XVII do XIX wieku w niewielkim stopniu zmieniły późnośredniowieczny charakter zamku. Godz 10:30 - zwiedzanie Zamku z przewodnikiem

TUM: Kolegiata w Tumie należy do jednych z najciekawszych i najbardziej znanych obiektów tego typu w Polsce. Ta romańska świątynia została wzniesiona w latach 1141-1161 za sprawą (jak się przyjmuje) arcybiskupa gnieźnieńskiego, Janika. Wcześniej w tym miejscu istniało opactwo benedyktynów p.w. NMP,  którego początki sięgają około roku 1000. Jego założycielem był prawdopodobnie św. Wojciech.  Czas wolny na posiłek.

ŁĘCZYCA: zamek królewski postawiony został przez króla Kazimierza Wielkiego najprawdopodobniej w latach 1357-1365,  jest jednym z najcenniejszych obiektów powiatu łęczyckiego. Często wizytowali w nim polscy królowie. W swoich murach gościł aż trzech: Władysława Jagiełłę, Kazimierza Jagiellończyka i Zygmunta III Wazę.  O łęczyckiej budowli królewskiej krążą legendy. Jego budowa związana jest bezpośrednio z postacią diabła Boruty. Jak mówią legendy, Boruta był szlachcicem żyjącym w XIV wieku. Szlachcic Boruta stał się nieodłącznym elementem regionu. Godz. 14:30 - zwiedzanie Zamku z przewodnikiem miejscowym. Powrót do Warszawy ok godz. 18:30 - 19.00


Cena:

135 PLN
120 PLN członkowie PTTK, Seniorzy

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem na całej trasie przystosowanym do wielkości grupy,
  • obsługę pilota i przewodników miejskich,
  • ubezpieczenie NNW;
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
  • podatek VAT

ZAPRASZAMY!!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00