TERMIN:
2-4 marca 2018 r.

 
Zapraszamy na zwiedzanie Wilna i uczestnictwo w Kaziukowym jarmarku!


Od ponad 400 lat tradycją polską utrzymywaną przez mieszkańców Wilna i Wileńszczyzny, a także innych miast na terenie Litwy są jarmarki odpustowe tzw. „KAZIUKI” w dzień patrona Litwy a wcześniej Rzeczypospolitej Obojga Narodów – Św. Kazimierza, zmarłego 4 marca 1484 roku w Grodnie niespełna 26-letniego królewicza, niedoszłego następcy tronu po Kazimierzu Jagiellończyku. Współcześnie to trzydniowy kiermasz odbywający się w centrum miasta Wilna. Na straganach prezentowany jest dorobek twórczości ludowej; w kilku miejscach można obejrzeć występy zespołów ludowych. A przede wszystkim, co jest dużą atrakcją – można kupić wspaniałe palmy wielkanocne oraz posmakować tradycyjne potrawy litewskie.

Program wycieczki:

DZIEŃ I: Warszawa - Wilno

Warszawa godz. 7.00 spotkanie uczestników na parkingu przed Muzeum Techniki (Pałac Kultury i Nauki), godz. 7.15 – wyjazd na trasę.

Przyjazd do WILNA (ok. godz. 15.30-16.00 czasu litewskiego). Zakwaterowanie w hotelu  niedaleko Starówki; odrobina czasu wolnego.

Spacer z przewodnikiem po wileńskiej Starówce śladami wybitnych Polaków oraz pokazaniem m.in. Ostrej Bramy, cerkwi św. Ducha, klasztoru Bazylianów, Placu Ratuszowego, Katedry Wileńskiej z Kaplicą Królewską.  W międzyczasie – obiadokolacja na Starówce.

DZIEŃ II: Wilno

Śniadanie godz. 8.00. Wyjazd z hotelu godz. 9.15. Spotkanie z przewodnikiem miejscowym oraz uzupełniające zwiedzanie WILNA - Kościół św Piotra i Pawła na Antokolu; cmentarza na Rossie; Uniwersytetu Wileńskiego z kościołem św.św. Janów.

Udział w święcie Kaziukowym - jarmark, występy zespołów ludowych.

Obiadokolacja we własnym zakresie. Nocleg.

DZIEŃ III: Wilno - Troki - Warszawa

Śniadanie godz. 8.00 – śniadanie. Wyjazd godz. 11.00 i zwiedzanie:

TROKI: spacer po Trokach ze spojrzeniem na zamek gotycki na wyspie; czas wolny; poczęstunek pierogami karaimskimi (kibiny) w karczmie karaimskiej w Trokach.

Przejście graniczne w Ogrodnikach.

Planowany powrót do Warszawy ok. godz. 21.00.

Cena:

670 PLN
640 PLN członkowie PTTK, Seniorzy
160 PLN dopłata za pokój 1-osobowy

Cena zawiera:

przejazd busem lub autokarem, zakwaterowanie w hotelu (pokoje 2-osobowe z łazienkami), położonym niedaleko Starówki, wyżywienie zgodnie z ofertą: 2 śniadania, 1 obiadokolacja, poczęstunek pierogami karaimskimi, obsługa pilota na całej trasie, ubezpieczenie NNW/KL; podatek VAT.

Dopłata w EUR pilotowi:

20 EUR z tytułu biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodników miejscowych

UWAGA: z dniem 01.01.2015r. Litwa jest w strefie EUR.

ZAPRASZAMY !!!

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00