TERMIN:
10 marca 2018 r.

 
Szlakiem rodu Krasińskich

Ród Krasińskich, wywodzący się z północnego Mazowsza, to jeden z najznakomitszych rodów szlacheckich w dziejach dawnej Polski. Z niego pochodziło wielu duchownych, mężów stanu, wojskowych i poetów. Swoją wysoką pozycję społeczną zawdzięczali nie tylko posiadanym dobrom materialnym, ale również wykształceniu i umiejętnościom oraz wiernej służbie na rzecz władców i Ojczyzny.

Program wycieczki:

godz 07:45 - spotkanie uczestników na Pl. Bankowym

godz 08:00 - wyjazd w trasę Warszawa - Opinogóra - Krasne - Warszawa

OPINOGÓRA - wg Zygmunta Krasińskiego (1812-1859), który był właścicielem Opinogóry, nazwa miejscowości ma swoje legendarne pochodzenie i wywodzi się od imienia prasłowiańskiego księcia Opina. Ów krwawy książę miał tu swoją siedzibę i ciągłymi najazdami siał postrach wśród plemion zamieszkujących okoliczne tereny. Geograficznie wieś rozpościera się na trzech polodowcowych wzgórzach (pagórkach). Historię tę poeta opisał w utworze „Pan trzech pagórków” (1828 r.). Dzisiaj istnieją trzy wsie o nazwie Opinogóra: Opinogóra Górna, Opinogóra Dolna i Opinogóra Kolonia.

godz 10:00 - z przewodnikiem muzealnym zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego Krasińskich, na który
składają się m.in. tzw. „Zameczek”, dwór Krasińskich i oficyna (stanowiących Muzeum Romantyzmu) oraz
park oraz kościół z podziemiami – nekropolią Krasińskich

godz 12:30 - przerwa na posiłek we własnym zakresie

KRASNE - pozostałości zespołu pałacowo-parkowego Krasińskich, godz 14:00 - Wieża - Muzeum Krasińskich, kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Krasnem, ufundowany przez Krasińskich. W kościele m.in. nagrobki rodu Krasińskich, freski Sebastiana Ecksteina, oraz wiele innych dzieł sztuki sakralnej, w podziemiach katakumby Krasińskich; zwiedzanie kościoła oraz katakumb.

Ok godz 17:00- 17.30 - wyjazd w drogę powrotną

Przewidywany powrót do Warszawy ok. godz 19:00 – 19.30 (Plac Bankowy).

Cena:

110 zł za osobę
95 zł członkowie PTTK i Seniorzy

Cena zawiera: przejazd autokarem na całej trasie; obsługę pilota i przewodników miejscowych; bilety wstępu do zwiedzanych obiektów; ubezpieczenie NNW (czł. PTTK na podstawie ważnej legitymacji); podatek VAT.

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00