Zapraszamy w sobotę i niedziele GRUDNIA!

Bez względu na pogodę ruszamy w drogę!

Ursynowski Klub Turystyki Rowerowej PTTK "Vagabundus" przy Oddziale PTTK "Mazowsze" w Warszawie zaprasza na następujące ogólnodostępne wycieczki rowerowe:

niedziela 03.12.2017 (Grodziskie dworki)

Wycieczka rowerowa szlakiem dworów w okolicach Grodziska Mazowieckiego.
Trasa wycieczki: PKP Grodzisk Mazowiecki - Żuków - Izdebno Kościelne - Kozery - Adamowizna - Radonie - Opypy - PKP Grodzisk Mazowiecki (ok. 40 km w większości po drogach asfaltowych o małym i średnim natężeniu ruchu).

Wyjazd poc. KM 19962 z W-wy Wsch o 08.26, W-wy Śródm. o 08.35, W-wy Zach o 08.44. Przyjazd do Grodziska Mazowieckiego o 09.05. Zbiórka na peronie stacji PKP Grodzisk Mazowiecki po przyjeździe pociągu.

Powrót pociągiem KM do Warszawy w godzinach popołudniowych.

Prowadzi: Paweł Rozwadowski (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)


niedziela 10.12.2017 (Nad Wisłą i obrzeżem Puszczy Kampinoskiej)

Wycieczka rowerowa na trasie Parking przy ZOO - Rondo Starzyńskiego - nadwiślański szlak rowerowy - Golędzinów - Żerań - Most Grota Roweckiego
- Las Bielański - Las Młociński - Dąbrowa Leśna (parking) - Sieraków - Laski - Metro Młociny (ok. 40 km).

Zalecane wyposażenie roweru w oświetlenie, a rowerzystów - w kamizelki odblaskowe oraz zaopatrzenie w termos z ciepłym napojem.

Zbiórka o godz. 10:00 na parkingu przy wejściu do ZOO od strony Mostu Gdańskiego.

Prowadzi: Krzysztof Jaroń (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 504 406 184)


niedziela 10.12.2017 (Szlakiem im. Janowskiego z Leoncina do Leszna)

Wycieczka piesza żółtym szlakiem im. Aleksandra Janowskiego przez zachodnią część Puszczy Kampinoskiej. Trasa: Leoncin - Teofile - Stara Dąbrowa - Nowa Dąbrowa - Babska Góra - Łubiec - Leszno (ok. 20 km)

Wyjazd autobusem PKS "Polonus" z przystanku Dw. Gdańska 04/03 (przed budynkiem Dworca Gdańskiego, kierunek zachodni) o godz. 9:00 (autobus zatrzymuje się także na przystankach Rondo Radosława, Plac Grunwaldzki, Metro Marymont, Żeromskiego, Szpital Bielański, Przy Agorze, Prozy, Park Młociński). Przyjazd do Leoncina o 10.04. Cena biletu normalnego 9 PLN.

Powrót z Leszna autobusem ZTM linii 719 (odjazd o 16:39). Przejazd na podstawie biletu ZTM na drugą strefę.

Prowadzi: Dorota Jaroń-Baran (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

sobota 16.12.2017 (spotkanie świateczno-noworoczne Vagabundusa)

Zarząd Klubu Vagabundus zaprasza wszystkich członków i sympatyków naszego klubu na spotkanie kończące tegoroczny sezon. Miłośników aparatów fotograficznych prosimy o udostępnienie swoich archiwów i przyniesienie zgranych na pendrive najlepszych zdjęć z wypraw rowerowych roku 2017

Spotkanie odbędzie się w Pubie Bolek na Polach Mokotowskich (przy Al.
Niepodległości , koło kładki dla pieszych za Biblioteką Narodową (dojazd tramwajem ,autobusem , metrem albo rowerem ) od 16:00 do 21:00

Prosimy o zabranie ze sobą paru groszy bo za bufet i bar w pubie będzie trzeba samodzielnie zapłacić

W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się z Andrzejem Romanem (email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), Romanem Bittnerem ( 602 538 760 email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)niedziela 17.12.2017 (Puszcza Kampinoska)

Wycieczka piesza na trasie Zaborów - uroczysko Wiktorów - Zaborów Leśny
- Truskaw (10 km)

Wyjazd autobusem ZTM 719 z pętli autobusowej Os. Górczewska (przystanek Os. Górczewska 09) o godz. 09:40, przyjazd do przystanku Zaborów-Szkoła o godz. 10:09.

Powrót z Truskawia autobusem 708, odjeżdżającym o godz. 13:42 lub 14:04.

Uwaga: w obu autobusach przejazd na podstawie biletów ZTM ważnych na drugą strefę.

Prowadzą: Danuta i Marek Dąbrowscy (e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

 

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.