Zapraszamy na wyjątkowe zwiedzanie Kazimierza, z uczestnictwem w Jarmarku Świątecznym, Kiermaszu Smaków Regionalnych oraz ze spotkaniem z Mikołajem i Wspólnym Opłatkiem.

Termin: 17.12.2017


Kazimierski Jarmark Świąteczny połączony jest z Kiermaszem Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu”, podczas którego będzie można spróbować tradycyjnych potraw regionalnych, świątecznych, produktów ekologicznych itp.
Na Jarmarku czekają również min.: kiermasz rękodzieła i sztuki ludowej Kazimierskiego Stowarzyszenia Twórców Ludowych, warsztaty ozdób świątecznych, zabawy i konkursy dla dzieci.

Wśród najmłodszych uczestników największą atrakcją Jarmarku jest wizyta Mikołaja na kazimierskim Rynku.


W niedzielę 17 grudnia o godz. 16.00 na kazimierskim Rynku odbędzie się Spotkanie Opłatkowe organizowane z inicjatywy Radnych Rady Miejskiej i przy dużym zaangażowaniu mieszkańców Kazimierza Dolnego.

Program imprezy:
Godz. 7.30 – spotkanie na Parkingu przed Muzeum Techniki PKiN; odjazd na trasę godz. 7.45.
Puławy – spacer przez  park romantyczny,  założony staraniem księżnej Izabeli z Flemingów Czartoryskiej; w parku zobaczymy min. budynek świątyni Sybilli, w którym księżna Izabela zgromadziła pamiątki po wybitnych Polakach, dom Gotycki, sarkofag Scypiona, Pałac Marynki.
Godz. 11.30 – 13.30 - spacer po Kazimierzu z przewodnikiem, zwiedzanie m. in. : kościoła farnego w stylu renesansu lubelskiego z najstarszymi czynnymi organami w Polsce (pochodzą z warsztatu gdańskiego mistrza),  zabytkowych kamienic wokół rynku; spojrzenie na jeden z lessowych wąwozów oraz zwiedzanie Muzeum Sztuki Złotniczej – jedyne takie muzeum w Polsce.  
Czas wolny.
Udział w Jarmarku Świątecznym z wieloma atrakcjami i Spotkaniu Opłatkowym.
Planowany wyjazd z Kazimierza o godz. 17.00. Przyjazd do Warszawy ok. 19.30 – 20.00.

Odpłatność za osobę:          95 PLN
Członkowie PTTK i Seniorzy   85 PLN
Dzieci i młodzież do lat 15     75 PLN

Cena zawiera:
przejazd busem lub autokarem, obsługę pilota-przewodnika na całej trasie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Muzeum Sztuki Złotniczej, kościoła); ubezpieczenie NNW, podatek VAT.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika w muzeum – 10-12 PLN

Zapraszamy! PTTK Oddział MAZOWSZE

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.