POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE to najstarsze w Polsce stowarzyszenie skupiające turystów i krajoznawców. Powstało w 1950 roku z połączenia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (1873) i Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (1906) i jest spadkobiercą tradycji, dorobku ideowego oraz majątku obu tych Towarzystw. Działa na podstawie własnego Statutu i posiada osobowość prawną.

 

Towarzystwo zrzesza osoby uprawiające różnorodne formy turystyki i krajoznawstwa, otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych jego celami - niezależnie od wieku, przekonań, światopoglądu.

 

PTTK stwarza warunki, ułatwiające turystom i krajoznawcom wędrowanie po kraju i za granicą. Reprezentuje ich interesy wobec władz i społeczeństwa. Rozwija i upowszechnia krajoznawstwo i turystykę kwalifikowaną we wszystkich jej formach. Pomaga w wędrowaniu indywidualnym. Organizuje rajdy, złazy, rejsy, spływy i inne imprezy. Tworzy i upowszechnia system odznak służących rozwojowi kultury fizycznej i kultury wędrowania.

 

PTTK popularyzuje dorobek Polski wśród turystów zagranicznych oraz ułatwia turystom polskim wyjeżdżającym za granice poznanie walorów krajoznawczych, życia i osiągnięć innych krajów. PTTK opiera swoją działalność przede wszystkim na aktywności społecznej swych członków oraz kadrze funkcyjnej i programowej skupionej w oddziałach, kołach, klubach i komisjach społecznych PTTK

 

PTTK jest właścicielem ponad 200 obiektów turystycznych, dla 20 000 gości, takich jak: hotele, domy turysty, schroniska górskie, stanice i ośrodki wodne, campingi, zajazdy, pola namiotowe

 

PTTK wyznacza, znakuje i konserwuje szlaki turystyczne. Prawie 50 000 km szlaków wskazuje drogę turystom pieszym, rowerowym, wodnym, konnym ...

 

PTTK opiekuje się również trans-europejskimi szlakami E-3, E-8, E-9, E-11, R-I (na terenie Polski)

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter i daj się zabrać na wyprawy dalekie i bliskie.

PTTK Oddział Mazowsze

ul. Senatorska 11; 00-075 Warszawa

tel.: (22) 629 39 47, 627 13 38

fax: (22) 627 13 37

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Otwarte od poniedziałku do piątku
       w godzinach 10.00-18.00