home


english

Usługi

przewodnicy

noclegi

transport

Dla szkół

O nas

informacje dla zarejestrowanych użytkowników: 
login 
 

hasło  

wejdź

CIEKAWOSTKI


 
TURYSTA PRZYRODNIKData publikazji: 2006-09-04

Odznaka „Turysta - Przyrodnik”
jest odznaką ustanowioną przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego, na wniosek Komisji Ochrony Przyrody ZG PTTK.

Celem odznaki jest budzenie zainteresowań przyrodniczych wśród turystów  nie tylko krajowych oraz  zachęcanie ich do działalności na rzecz ochrony przyrody.

Odznaka „Turysta Przyrodnik”   ustanowiona została w dwóch rodzajach:
mała (w stopniach: popularna, brązowa, srebrna, złota)
duża (w stopniach: srebrna, złota)
odznaka honorowa (jednostopniowa).

Ile i za co można zdobyć punktów:
* 10 pkt – za zwiedzanie parku narodowego
* 8 pkt – za zwiedzanie parku krajobrazowego lub kompleksu promocyjnego
* 5 pkt – za zwiedzanie rezerwatu; za prowadzenie lub udział w prowadzeniu wycieczki przyrodniczej ( za każdy dzień); za wykonanie prac na rzecz obiektu przyrodniczego; za zwiedzanie innych obiektów przyrodniczych;
* 4 pkt - za zwiedzanie obszaru chronionego krajobrazu; zespołu przyrodniczo – krajoznawczego  lub  ścieżki przyrodniczej
* 2 pkt - za udział w wycieczce przyrodniczej (za każdy dzień);za zwiedzanie pomnika przyrody, grupy pomników lub alei;  za zwiedzanie użytku ekologicznego; za zwiedzanie stanowiska dokumentacyjnego.  

Odznakę  "Turysta Przyrodnik” weryfikują i przyznają komisje ochrony  przyrody zarządów oddziałów PTTK oraz Komisja Ochrony Przyrody  ZG PTTK .

Książeczki do notowania osiągnięć w zakresie turystyki przyrodniczej (a także innych ) można kupić w Oddziale "Mazowsze" PTTK w Warszawie przy ul. Litewskiej 11/13 , tel. 22 629 39 47.
Książeczki można także zamówić emailem na adres:
litewska@pttk.com.pl podając swój adres i nr telefonu. Po otrzymaniu informacji o kwocie należności za książeczki należy dokonać wpłaty na wskazane konto bankowe  - książeczki wraz z fakturą potwierdzającą zakup najpóźniej w ciągu 7 dni zostaną wysłane pocztą na wskazany adres.
Zapraszamy!!!

powrót

CiekawostkiWydawnictwa

Dla Ciebie

PTTK

copyright © PTTK.com.pl